Profil

Fatma Katırcıoğlu

Sosyolog & Yazar & Aile Danışmanı
1988'in sıcak bir Haziran günüydü, annemin sancıları biraz erken tuttu ve tam da babamla evlilik yıldönümlerinde ben doğdum. Elbette hatırlamıyorum ama böyle anlatıldı, inandım. Aradan geçen yılları çok hatırlamamakla birlikte kendimi Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünde buldum, ardından İstanbul Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon ve Aile Danışmanlığı Sertifikası aldım. Psikoloji kişisel ilgi alanımdır ve gerekli eğitimleri alarak uzmanlaşma girişimlerim devam ediyor. Sayfamda yazılarımı, hikayelerimi, gezilerimi, fotoğraflarımı, içimde saklanan ve belki de ömrüm boyunca ulaşamayacağım kadına dair paylaşımlarımı bulacaksınız.

Fatma Katırcıoğlu

İsmimin anlamıyla başlayayım, Fatıma'dan gelir; Arapça kökenli olmakla birlikte ‘kendisi ve nesli cehennem ateşinden soyutlanmış’ demektir. Katırcıoğlu ise büyük büyük dedelerim katırcılık yaptığı için aldığımız soyisim. Netlik aile geleneğimizdir, sözü eğip bükmeyiz. 

İnsan kendini ne sanıyorsa, en çok o değildir ya hani, bu yüzden herhangi bir tanım yapmayacağım. Bana uygun sıfatlar bulmayı okurlarıma bırakıyorum...

İsim: Engin fındık
Tarih: 2023-05-08 01:35:52
"

Kalbim nerede atıyorsa başkent orasıdır. Size nasıl ulaşabilirim.

"
İsim: Enver
Tarih: 2022-06-19 16:12:03
"

Düşünce dünyanızın derinliğinde kaybolmak (belki de yeniden var olmak ya da yeni bir dünya bulmak) istiyor insan...

"
Yorum Yap