Profil

Fatma Katırcıoğlu

Sosyolog & Yazar & Aile Danışmanı
1988'in sıcak bir Haziran günüydü, annemin sancıları biraz erken tuttu ve tam da babamla evlilik yıldönümlerinde ben doğdum. Elbette hatırlamıyorum ama böyle anlatıldı, inandım. Aradan geçen yılları çok hatırlamamakla birlikte kendimi Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünde buldum, ardından İstanbul Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon ve Aile Danışmanlığı Sertifikası aldım. Psikoloji kişisel ilgi alanımdır ve gerekli eğitimleri alarak uzmanlaşma girişimlerim devam ediyor. Sayfamda yazılarımı, hikayelerimi, gezilerimi, fotoğraflarımı, içimde saklanan ve belki de ömrüm boyunca ulaşamayacağım kadına dair paylaşımlarımı bulacaksınız.

Arşiv

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun 30 Eylül 2015'te aldığı kararla evli kadınlar isterlerse sadece bekarlık soyadını kullanabiliyor, Aile Mahkemelerine dava açmaları şartıyla. Daha önce mahkemeler vize verse bile Yargıtay onaylamıyordu. Milenyum çağında -en azından itiraz ettiğinde- hayatına evlenmeden önceki bilgilerle devam edebiliyor kadın.
"Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum." Roman bu muhteşem cümleyle başlıyor ve ilerleyen sayfalarda o mutluluk anına dair daha ayrıntılı bilgi veriyor okura;  "Aslında kimse, onu yaşarken hayatının en mutlu anını yaşadığını bilmez.
Bir martı yükseliyor önünde gözlerinin Geçiriyorsun içinden "Bu ne böyle ne çirkin!" Değiştiriyor yönünü martı
Çağın şartlarına göre hastalıklarımız da değişiyor, bilirsiniz. Günümüzün epidemisi; Instagramda Paylaşmazsa Ölecek Hastalığı. Öyle ki bu kişiler bir anı yaşamaktansa paylaşmaya odaklanıyor. Paylaşamamışsa yaşanmış saymıyor. Takipçilere sunulmayan aktiviteyi, aktivite olarak gö
Doğu Ekspresi Doğu Ekspresi mükemmel bir deneyim. Herkes mutlaka bir kere yapmalı bu yolculuğu. Çok fazla şehir değiştirmeyecekseniz ya da bavul taşımayı sorun etmiyorsanız nevresim takımınızla gidin ama diyelim ki takım almadınız en azından yastık kılıfı şart. 
Frances Sargent Osgood (1811-1850), Amerikalı şair. On dokuzuncu yüzyılın kalemiyle para kazanan çok az sayıda kadınından biri. Şiirleri yalın, üslubu temiz, net. Hakkında yazılan romana (Bayan Poe / Lynn Cullen) göre oldukça parlak zekalı, entelektüel bir kadın.  Bostonl